Rae vald ehitab uue Jüri Tervisekeskuse

Rahandusministeerium kiitis heaks Rae Vallavalitsuse taotluse Jüri tervisekeskuse rajamiseks Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Sellega oleme saanud rahastuse Rae vallas väga vajalikule projektile, mille taotlemist asusime ette valmistama juba 2015. a jaanuaris.  Tervisekeskuse hoone ehitus sai Euroopa Regionaalarengu Fondist toetust 766 000 eurot, mis moodustab 75% kuludest.

Koos uue tervisekeskuse ehitamisega uuendatakse kogu Jüri aleviku südamikku, mille jaoks on välja kuulutatud arhitektuurikonkurss. Ehitustööd algavad hiljemalt 2018. a mai lõpus ja hoone valmimistähtaeg on 2018. a detsembri lõpp.

Uus tervisekeskus pakub kõiki esmatasandi teenuseid

„Tervisekeskuses asuvad tööle 5 perearsti ja 10 pereõde,“ tutvustas abivallavanem Jens Vendel olemasolevat plaani Rae Sõnumitele (09.03.2017). Abivallavanem loetles üles kõik esmatasandi tervishoiu põhiteenused, mida hakatakse uues tervisekeskuses pakkuma. “Elanikele pakutakse nii perearstiteenust kui koduõendus-, ämmaemanda- ja füsioteraapiateenust. Hoones hakkab asuma kindlasti ka apteek, hambaravi ja psühholoogilise nõustamise kabinet,” märkis Vendel ning lisas, et uues ligi 800 ruutmeetri suuruses hoones jätkab tegevust samuti kiirabipunkt.

Kuni uue hoone avamiseni jätkub tervishoiuteenuste osutamine endist viisi senises perearstikeskuses.

jyritervisekeskus_innopolisinsenerid

Jüri keskusala ja uue tervisekeskuse arhitektuurivõistluse võitnud ideekavand  „Kellavärk“, autorid  Joonas Sarapuu ja Liisa Maripuu  büroost Innopolis Insenerid OÜ.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s